آموزش تلگرام

آموزش کامل حذف خودکار پیام در تلگرام

بنر کانال تلگرام راهنمالند

یکی از مجهزترین و باامکانات ترین اپلیکیشن های چت، تلگرام می باشد. این برنامه به دلیل پلتفرم قوی، میلیون ها میلیون کاربر را جذب خود کرده است. تلگرام به قدری محبوب است که با وجود فیلترینگ، هنوز هم در ایران جزو اپلیکیشن های مطرح محسوب می شود. یکی از امکانات کاربردی این اپلیکیشن، حذف خودکار پیام در تلگرام می باشد. با استفاده از این قابلیت می توان این امکان را فراهم کرد تا به صورت زمان بندی دستی، پیام های موجود در گفت و گو و گروه ها حذف گردد.

حذف خودکار پیام در تلگرام برای کسانی مناسب است که دوست ندارند پیام، اسناد، وویس و تصاویر ارسال شده در بخش های مختلف تلگرام برای مدت زمان طولانی برای افراد دیگر در دسترس باشد؛ در همین راستا کاربران اندروید و آیفون می توانند از این قابلیت در جهت تنظیمات دلخواه استفاده نمایند. اگر قصد دارید با حذف خودکار پیام در تلگرام آشنا شوید بهتر است تا آخر این مقاله همراه راهنمالند باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش کاهش مصرف باتری تلگرام

حذف خودکار پیام در تلگرام در اندروید

اگر قصد دارید تا تمامی پیام های شما در رابطه با چت های گروهی و خصوصی بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده، کاملاً حذف شوند، لازم است به مراحل زیر به ترتیب عمل کنید.

اگر به پروکسی دسترسی ندارید، پس از روشن کردن نرم افزارهای تغییر آی پی به تلگرام وارد شوید.

آیکن همبرگری (سه خط موازی) را در جهت بازکردن منوی اصلی لمس کنید.

آموزش حذف خودکار پیام های تلگرام در اندروید
آموزش حذف خودکار پیام های تلگرام در اندروید

در منوی روبرو بر روی تنظیمات ضربه زده و صفحه بازشده را به پایین اسکرول نمایید.

آموزش کامل حذف خودکار پیام در تلگرام
آموزش کامل حذف خودکار پیام در تلگرام

به بخش حریم خصوصی و امنیت وارد شوید.

آموزش کامل حذف خودکار پیام در تلگرام

در بخش امنیت، وارد حذف خودکار پیام ها شوید.

مراحل حذف خودکار پیام در تلگرام

شما در این بخش می توانید هر یک از گزینه های موجود اعم از پس از 1 روز، پس از 1 هفته، پس از 1 ماه و یا تنظیم زمان دلخواه را انتخاب نمایید.

مراحل حذف خودکار پیام در تلگرام

  1. پس از انتخاب زمان دلخواه، پیامی با عنوان زمان سنج نابودکننده با برخی توضیحات در پیش روی شما قرار می گیرد. با زدن گزینه فعال کردن، تنظیمات دستی را تأیید نمایید.

حذف خودکار پیام در تلگرام سیستم عامل آیفون

برای حذف خودکار پیام در تلگرام در سیستم عامل آیفون نیز همانند سیستم عامل اندروید عمل می نماییم.

  1. در لیست برنامه های موجود در تلفن همراه، تلگرام را انتخاب و بر روی آن ضربه بزنید.
  2. آیکن چرخ دنده (آیکن همبرگری) را لمس کنید.
  3. در میان تمامی گزینه های موجود Settingsرا انتخاب نمایید.
  4. در منوی بازشده، Auto-Delete Messages را انتخاب و به تنظیمات دلخواه بپردازید.
  5. گزینه های روبه رو شامل، 1 روز، 1 هفته،1 ماه می شود. اگر این زمان ها، زمان های مورددلخواه شما نیست می توانید گزینه زمان سفارشی را انتخاب کنید.
  6. پس از انتخاب زمان دلخواه، صفحه کوچکی با مضمون Enable Auto-Deletion برای شما باز می شود. با ضربه بر روی این گزینه، تغییرات را اعمال نمایید.
بیشتر بخوانید: آموزش دیدن پیام های حذف شده در تلگرام

حذف خودکار پیام های تلگرام فقط برای اشخاص خاص

این اپلیکیشن، امکان حذف خودکار پیام را برای کاربران خاص نیز مهیا کرده است. در این راستا می توان از این امکانات برای افراد خاص استفاده کرد. برای انجام این تنظیمات مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  1. اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید.
  2. برای اعمال حذف خودکار پیام برای شخص دلخواه، لازم است وارد حساب کاربری فرد مورنظر شوید.
  3. پس از ورود به صفحه چت حساب کاربری، در قسمت بالا بر روی آیکن سه نقطه ضربه بزنید.

آموزش کامل حذف خودکار پیام در تلگرام

4. پس از زدن بر روی سه نقطه، صفحه کوچکی برای شما باز می شود. بر روی اولین گزینه، حذف خودکار ضربه بزنید.

آموزش کامل حذف خودکار پیام در تلگرام

5. از بین گزینه های موجود می توانید 1 روز، 1 هفته و 1 ماه را انتخاب کنید. اگر این گزینه ها، گزینه دلخواه شما نیست و به عنوان نمونه قصد دارید این زمان را بر روی سه روز تنظیم نمایید، بهتر است زمان دلخواه را انتخاب نمایید.

آموزش کامل حذف خودکار پیام در تلگرام

با زدن بر روی این گزینه به راحتی می توان با بالا و پایین کردن این مقدار، به زمان دلخواه دست یافت.

غیرفعال کردن حذف پیام خودکار در اندروید و آیفون

در برخی موارد بعد از اعمال تغییرات لازم در جهت حذف خودکار پیام در تلگرام ممکن است لازم بدانید این تغییرات را غیرفعال کنید. غیرفعال کردن این تغییرات در سیستم عامل اندروید و آیفون به راحتی و در کم ترین زمان صورت می گیرید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

لازم است بعد از واردشدن بعه تنظیمات تلگرام، به بخش حریم خصوصی و امنیت بروید. سپس به بخش حذف خودکار پیام ها رفته و بر روی گزینه غیرفعال ضربه بزنید. با غیرفعال کردن این بخش، دیگر پیام های شما حذف نخواهد شد و می توانید برای همیشه این چت ها را نگهداری نمایید.

بیشتر بخوانید: آموزش پاک کردن سکرت چت تلگرام

 راهنمالند؛ آموزگار آنلاین شما در شبکه های اجتماعی

به دلیل اهمیت زمان بندی چت در تلگرام، راهنمالند تمام تلاش خود را می کند تا به بهترین و راحت ترین صورت مراحل حذف خودکار پیام در تلگرام را برای شما کاربرگرامی بیان نماید. اگر صاحب کسب و کار اینترنتی هستید و در بستر تلگرام فعالیت می کنید، حتماً از اهمیت وجود و تعداد ممبرها در چنل و گروه آگاه هستید.

عوامل زیادی دست به دست هم می دهند که میزان فروش و اعتماد شما را بالا برند. به عنوان نمونه برخی از کانال های تلگرامی برای جلب اعتماد، اسکرین شات ها و رضایت های ارسالی توسط کاربرین را در بستر خود به نمایش می گذارند؛ اما باید توجه داشت که اولین و مهم ترین چیز پس از انتخاب نوع محصول، توجه به ممبر، بازدید، ری اکشن و رأی می باشد. برای داشتن اعضای واقعی، راه های زیادی وجود دارد.

یکی از این راه ها تعامل با دیگر کانال ها و گروه های تلگرامی است؛ اما باید در نظر داشت که برای ایجاد تبادل و جذب ممبر واقعی، لازم است شما تعداد قابل توجهی اعضا چه واقعی و یا غیرواقعی (فیک) در مجموعه فروشگاهی خود داشته باشید. راهنمالند حامی شما در این زمینه است. برای خرید ممبرهای واقعی و فیک، ری اکشن و… کافیست از فروشگاه ما دیدن فرمایید و خدمات لازم را در کم ترین زمان دریافت کنید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند